Squid Game 2. Sezonu Gi-Hun'un Rolünü Değiştiriyor mu? Gi Hun Kötü Karakter mi olacak?

Squid Game 2. Sezonu Gi-Hun'un Rolünü Değiştiriyor mu? Gi Hun Kötü Karakter mi olacak?

Squid Game Sezon İki, Gi-hun'u bir yarışmacıdan zengin elitlerin bir üyesine dönüştürür ve bu, artık kendi hikayesinin kahramanı olmadığı anlamına geliyor.

Netflix'in Squid Game 1. sezonu, kahramanı Seong Gi-hun için zaferle sona erdi ve onu 2. sezonda kötü adam rolünü üstlenmeye hazırladı . 45.6 milyar won kazanma fırsatı için bir dizi okul bahçesinde yarışmak için gizemli davet. Bahisler - ancak oyuncular uyuşturulup oyunların gizemli yerine götürüldükten sonra ortaya çıktı - ölüm kalım meselesiydi ve Gi-hun'u karakterini kökten değiştiren denemelerden geçirdi.

Squid Game'in en zorlayıcı yönlerinden biri , tüm oyuncuların istekli katılımcılar olmasıydı. Squid Game, 1. sezon, 2. bölüm, "Cehennem", oyuncuların oyundan ayrılmak ve eve dönmek için oy kullandığını gördü; ancak ilk etapta oyuna katılma davetini kabul etme nedenlerinin altını çizen üzücü bir bölümden sonra, her bir oyuncu, şimdi ödül için bir şans için hayatlarını tehlikeye attıklarını bilerek geri döndü. Oyunun acımasızlığına rağmen, en azından kazanma şansı sunduğunu düşündüler.

2021/10/10/0-seong-gi-hun-squid-game.jpg

Squid Game 1. sezon boyunca Gi-hun, işbirliği ve fedakarlık ruhunu koruyarak kazanma şansı az olanlara yardım etti. Ancak sezonun sonunda tamamen başka bir şeye dönüştü. Orijinal müttefiklerinden biri hariç hepsi öldü ve Gi-hun'un son müttefikinin oyunun beyni , diğer zengin adamları eğlendirmek için oyunlara başlayan zengin bir adam olduğu ortaya çıktı. Bu açıklama Gi-hun'u oyuna karşı isyan etmeye kararlı bırakırken, aynı zamanda ilginç bir soruyu da gündeme getirdi. Gi-hun artık çok zengin bir adam, yani kalan karakterler arasındaki güç dinamikleri, Squid Game 2. sezona doğru önemli bir değişim gördü .2. sezon onu bir düşman olarak görüyor: Gi-hun şimdi oyunu mahvetmeye kalksa bile, eski benliği o kadar bozuldu ki, bunu yapmak için kimi alt ettiği umrunda olmayabilir. Bu onu Squid Game'in yeni kahramanlarıyla karşı karşıya getirebilir ve onu gösterinin fiili kötü adamı yapabilir.

Kalamar Oyunu 1. sezon finali, Gi-hun'un 2. sezonu oyunları yok etmeye çalışarak geçireceğini ima etti. Ancak, Squid Game asla bireysel hatalarla ilgili bir gösteri değildi. Squid Game, servet eşitsizliği , yukarı doğru hareketlilik ve borçla ilgili daha geniş soruları araştırdı. Sonuç olarak, Gi-hun, kazanma ayrıcalığına sahip olduğu için kazancını vermeye çalışsa bile zengin bir adam olarak kahraman rolünü dolduramaz ve Squid Game birçok açıdan borç zorlamalarının seçim imkansızlığı hakkındadır. insanlar üzerinde (bu durumda, oyunlara katılmama seçimi). Oyunlar ayrıca, sistem dışında yaşayacak kaynaklara sahip olanlar dışında sistemden kaçış olmadığı kadar dış dünyayı da yansıtır. kahramanlarıKalamar Oyunu yarışmacılardır ve Gi-hun artık onların arasında olmadığında kahraman statüsünü kaybeder.

En kötü senaryoda, Gi-hun'un intikam arayışı onu yeni yarışmacılarla şiddetli bir yüzleşmeye götürecek ve onu kesinlikle bir kötü adam yapacak. Squid Game'de kahramanlar sadece oyunlarda hayatta kalmak için değil , aynı zamanda onları rekabet etmeye iten dünyada da hayatta kalmak için savaşıyorlar. Oyunu kazanmak, Gi-hun'un koşullarını önemli ölçüde değiştirdi ve artık o savaşta savaşmıyor, ancak yeni oyunlara karışması, Squid Game'deki durumunu kahramandan kötü adama da değiştirebilir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.