Gerçek Marvel Zombileri mi?! Moon Knight's 1. Bölüm Bitiş Canavarı Nedir?

Gerçek Marvel Zombileri mi?! Moon Knight's 1. Bölüm Bitiş Canavarı Nedir?

Moon Knight 1. bölümün sonu, ölümsüz bir canavarı tanıtıyor. Bu ne? Ve yaratık gerçek Marvel Zombilerini MCU'ya getiriyor mu?

Dikkat: Moon Knight bölüm 1 için önümüzde spoiler varmoon-knight-and-jackal-1.webp

Moon Knight 1. bölümün son anlarında hangi canavar ortaya çıkıyor ve MCU'daki​​​​​​​​​​​​​​Marvel Zombies ile ilgisi var mı? Disney+'ın sürekli büyüyen orijinal MCU içeriği koleksiyonuna en son eklenen , sahneye bağlı olarak Oscar Isaac'in Steven Grant veya Marc Spector olarak oynadığı Moon Knight . Moon Knight'ın galası çoğunlukla Steven'ın geçmişiyle ilgilidir, ancak bölümün son müze sekansı, dönüştürülmüş Moon Knight tarafından dövülerek öldürülen üzücü bir canavarı ortaya çıkarır.

Ölümsüzler son zamanlarda MCU'da daha belirgin hale geldi. Disney+ Ne Olursa...? Ant-Man'in yanlışlıkla Quantum Realm'den bir zombi virüsü getirdiği paralel bir evreni tanıttı ve şimdi Marvel Zombies , kendi animasyonlu spinoff serisi için onaylandı. Ondan önce, fragman görüntüleri, Zombie Strange'in Doctor Strange in the Multiverse of Madness'ın gerçeklik atlamalı maskaralık​​​​​​​larına katılacağını ortaya koydu .

Moon Knight 1. bölümün sonunda tanıtılan canavar bir çakaldır. Gerçek dünya hayvan​​​​​​​ krallığında, çakallar, çoğunlukla Afrika'ya ve ayrıca Avrupa ve Asya'nın yakın bölgelerine özgü bir köpek türüdür. Ayrıca antik mitoloji boyunca güçlü bir mevcudiyetin tadını çıkarırlar ve böyle bir yaratığın başına sahip olan Anubis'in popüler imajı sayesinde ağırlıklı olarak Mısır kültürüyle ilişkilendirilirler. Ölümü, ölümden sonraki yaşamı ve mumyalamayı temsil eden bir tanrı olan Anubis'in çakal başı ( Harvard Bilim ve Kültür Müzeleri aracılığıyla ), taze (ish) yemek için mezarlıklarda dolaşan köpeklerin kendisinden esinlenmiştir. Çakalın Anubis ve ölümle ilgili çağrışımları, ned​​​​​​​en " küçük serseri " için seçildiğini açıklayabilir.jackal-in-moon-knight-trailer-1.webp​​​​​​​

Ethan Hawke, MCU'daki ilk çıkışını Mısır tanrısı Ammit'in habercisi olduğun​​​​​​​u iddia eden Moon Knight'ın Arthur Harrow'u olarak yapıyor. Antik mitolojide, Anubis ve Ammit​​​​​​​, b​​​​​​​ir kişinin kalbini yargılamak ve ikincisi, saf olmayan olarak kabul edilenleri yutmakla yakından ilişkilidir​​​​​​​. Hawke'ın karakteri Steven'a saldırmak için bir çakal çağırdıysa (ki kesinlikle öyle görünüyor), Ammit ile olan bağlantısı muhtemelen bu gücün kaynağıdır. Harrow ayrıca Ammit'i Dünya'ya geri getirmeyi ima ediyor, perdenin ötesinden çağırabileceği tek şeyin çakallar olmadığını ima ediyor... Kötü adamın ne kadar "gerçek" zombileri (çoklu evrenden gelmeyenleri) çağırma yöntemi mi ? ) Kevin Feige'in sanal alanına tanıtıldı mı?

Daha önce, MCU'daki çoğu ölümsüz olay, bir tür meta paralel evren açısı iç​​​​​​​eriyordu ve zombileri ana süreklilikten uzak tutuyordu. Net bir görüş alamasak da, Moon Knight 1. bölümdeki çakal yarı çürümüş görünüyor - sanki yüzyıllarca yeraltında yeniden canlandırılmış gibi - ve hepsi bir şekilde canavarın ölümsüz olduğuna işaret eden parlayan gözlerle geliyor. . Bu, ana MCU'nun Z-kelimesine geldiği kadar yakındır. Thor: Ragnarok'ta Hela'nın (tesadüfen bir ölüm tanrıçası) Fenris'i ve ölü Asgardlı savaşçılardan oluşan bir orduyu canlandırdığını gördük, ancak bunların h​​​​​​​epsi Asgard'da gerçekleşti, oysa bu çakal Londra'nın tam ortasına çağrıldı. Ay Şövalyesi'ın çakal çağırması, gelecekteki projelerde kendi favorilerini mezardan geri getirmek için Tanrı veya Ölüm Tanrıçası yeteneklerini kullanan diğer karakterlere kapıyı açık bırakır.

Arthur'un Mısır tanrılarının güçlerini öbür dünyadan çakalları çağırmak için kanalize etmesi, Moon Knight'ı zombilere dokunma mesafesine getirebilir ... Arthur'un yetenekleri onun özel tanrısına bağlı görünüyor, bu yüzden Anubis veya Ammit'in köpeğe benzeyen yaratıklarını kontrol edebiliyor olsa da, sıradan insanları canlandırmanın veya çakalın ızdırabını nüfusun geneline yaymanın hiçbir yöntemi yok. Bu, üzerinde çok fazla kırmızı olan Marc Spector için iyi haber...

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.