Destiny of X' teaser yayınlandı! X-Men'in 'İkinci Krakoan Çağı ne anlatıyor?

Destiny of X' teaser yayınlandı! X-Men'in 'İkinci Krakoan Çağı ne anlatıyor?

Destiny of X' teaser yayınlandı! X-Men'in 'İkinci Krakoan Çağı ne anlatıyor?

Bir döneme damga vuran Destiny of İ: Marvel, İ-Men'in 'İkinci Krakoan Çağı'nı Açıkladı. “X-Men, 2022'de kendi kaderlerini seçmeli” sloganıyla 10 yıl sonra geri dönen Marvel Comics, hem Immortal X-Men hem de Marauders'ın gelecekteki yönü hakkında yeni ayrıntılar açıkladı.

Sinema severleri heyecanlandıran bu yeni durum, Immortal İ-Men, eski Uncanny İ-Men yazarı Kieron Gillen'in on yıl sonra ilk kez franchise'a dönüşünü de işaret ediyor. Bu yeni seri, Krakoa'nın Sessiz Konseyi içindeki derinleşen güç mücadelelerini anlatan X-Men unvanına eşlik edecek mi? Magneto'dan Lucas Herneck'in Davası seriyi çekecek mi? İşte tüm bu soruların cevabı haberimizde.

Destiny of X: Marvel, X-Men'in 'İkinci Krakoan Çağı'nı Açıkladı

Uncanny X-Men yazarı Kieron Gillen'in on yıl sonra ilk kez franchise'a dönüşünü işaret eden gelişme, kapak sanatçısı Mark Brooks’un dizi için çok ayıltıcı bir montaj hazırlamasıyla başladı. Konsey içindeki derin bölünmeleri ve potansiyel olarak büyük bir mutant ölümünü ima eden yeni seri için Gillen bir basın açıklaması yaptı: "Yani, kibrit yakıldı ve IMMORTAL İ-MEN yakma hakkında bir kitap" diyen Gillen, bir grup insanı; siyaseti, kavgayı ve modayı zaman ve mekânda mümkün olan en geniş tuvalde anlatıyor. Basın açıklamasında yeni projesine değinen Giller “Daha önce yazdığım bazı karakterler, sesi açılarak. Hiç dokunmadığım bazı karakterlere âşık oluyorum. Bu kadar eğlendiğim için Marvel'i bana ödeme yapmaya ikna eden benim.” diyerek adeta 10 yıl sonra muzaffer bir komutan edasıyla geri döndü.

X-Men, 2022'de kendi kaderlerini seçmeli

Bu arada diziye yeni isimler de katıldı. Yazar Steve Orlando ve sanatçı Elenora Carlini, yeni 1 numaralı sayı ile diziye yeniden başlayacak. Dizi, Kaptan Kate Pryde'ın sorunlu mutantları Krakoa'da güvenli bir yere götürmek için okyanuslara yelken açmasıyla başlıyor ve mevcut seriyle aynı temel önermeyi takip ediyor. Oyuncu kadrosunun neredeyse tamamı yenilenirken Marvel 1. sayıda çok beklenmedik bir yeni üyeyle sürpriz yapacak. Diziye yeni gelenler Psylocke, Daken, Tempo, Aurora ve Somnus. Kısacası orijinal mürettebattan sadece Bishop kaldı

X-Men'in 'İkinci Krakoan Çağı ne anlatıyor?

Geri dönüşüyle İ-Men okuyucularını heyecanlandıran Marvel, serinin bir sonraki büyük evrimine içerden bir bakış sunuyor. 2022'nin Destiny of X'i, yeni bir İ-Men çizgi roman dalgası ve mutant türü için büyük bir statüko değişikliği olacak.Destiny of İ, 2019'daki House of İ ve Pohers of İ ile başlayan devam eden destanın son bölümüdür. “Krakoan Çağı yolculuğu henüz bitmedi!” diyerek basın açıklamasını bitiren Marvel, Kıdemli Editör Jordan D. White ile dalga geçmeyi de ihmal etmedi: "Gizli Konsey Odamızda tüm yaratıcılarımızın üzerinde çalıştığı uzun vadeli planımız daha yeni meyvelerini vermeye başladı. İki boş konsey koltuğunun doldurulmasıyla, X'in Saltanatı sona erdi ve mutantların kaderlerine ulaşma zamanı geldi!"

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.