Değeri Bilinmeyen 5 Bruce Willis Filmi

Değeri Bilinmeyen 5 Bruce Willis Filmi

Bruce Willis'in oyunculuğu bıraktığını açıklamasıyla birlikte, Hollywood'daki daha az önemsenen rollerini incelemek için şimdi iyi bir zaman.

Bruce Willis, tüm zamanların en popüler aktörlerinden biridir. Willis en çok aksiyon filmlerindeki rolleriyle tanınmasına rağmen, uzun ve çeşitli oyunculuk kariyeri sayesinde çeşitli türlerde birçok filmde rol aldı. 1955 yılında Almanya'da doğan Bruce Willis, 1980'lerin başından beri profesyonel olarak oyunculuk yapmaktadır.

Büyük çıkışını Moonlighting dizisinde ve aksiyon klasiği Zor Ölüm'de oynadığında aldı . Ancak birçok insan Willis'in en iyi bilinen rollerini hatırlasa da, diğer filmlerinden bazıları radarın altında kaldı. Bruce Willis kısa süre önce oyunculuğu bırakacağını duyurduğundan, takdir edilmeyen filmlerinden bazılarına göz atmak için iyi bir zaman.

5 Kimsenin Aptal (1994)

Bruce Willis başrolü oynamasa bile dikkatleri üzerine çekme gücüne sahip. Kimse Aptalı , küçük bir şehirde yaşayan ve başkalarıyla çatışmaya yol açacağı anlamına gelse bile istediğini yapan yaşlı bir adam olan Paul Newman'ın Sully'sine odaklanıyor. Sully'nin düzenli olarak çatıştığı bir adam, yerel müteahhit Carl Roebuck'tır (Willis). Sully, Carl'ın kar püskürtme makinesini çalmayı sever ve ayrıca ondan intikam almak için karısıyla flört eder.

Seyirci Sully'nin bundan sonra ne yapacağını merak edeceği için Kimsenin Aptallığı dram ve komediyi karıştırıyor. 20. yüzyılın en büyük oyunculuk efsanelerinden biri olan Paul Newman, bu filmde itibarının tamamen haklı olduğunu bir kez daha kanıtlıyor. Bununla birlikte, Bruce Willis de hayal kırıklığına uğratmaz ve Carl ile Sully arasında süregelen rekabet, filmdeki en komik anlardan bazılarına neden olur.

pjimage20.jpg

4 Beavis Ve Popo Kafa Yap Amerika (1996)

Biri Bruce Willis'in adını söylediğinde, hayranları bile genellikle animasyon filmleri düşünmezler. Willis'in öncelikle canlı aksiyon filmlerine odaklandığı doğrudur. Bu sadece sesine güvenerek sağlam bir performans sergileyemediği anlamına gelmiyor. Beavis ve Butt-Head Do America buna güzel bir örnek. Yol gezileri popüler bir tür , ancak genellikle animasyonlu değiller, bu da bu filmi benzersiz kılıyor. İki ana karakter, Amerika'da Las Vegas ve Washington gibi birçok yeri ziyaret eder ve yol boyunca uğraşmaları gereken birçok sorunla karşılaşırlar.

İzleyiciler, animasyonun kendine has tarzına alışır alışmaz, eğlenceli ve maceralı bir filmin içine giriyorlar. Bruce Willis, Beavis ve Butt-Head'i kiralık katillerle karıştıran ve karısını elden çıkarırlarsa onlara çok para teklif eden Muddy rolünü seslendirdi. Tek sorun, ana kahramanların Muddy'nin onlardan ne yapmalarını istediğini tam olarak anlamamaları ve böylece işler çok daha karmaşık hale geliyor. İzleyiciyi bir kereden fazla şaşırtan film, onları güldürme gücüne de sahip.

3 Haydutlar (2001)

Aşk karmaşıktır ve herkesin, ünlü banka soyguncularının bile başına gelebilir. Bruce Willis ve Billy Bob Thornton, kaçırdıkları kadın Kate'e (Cate Blanchett) aşık olan iki banka soyguncusu Joe ve Terry'yi oynuyor. İçinde bulunduğu koşullara rağmen Kate, Joe ve Terry'den korkmaz ve onlara daha da yakınlaşır. Ancak bu onların dikkatini dağıtıyor ve bu da polisin onları yakalamaya daha da yaklaşmasına yardımcı oluyor.

Seyirci Bruce Willis'i alışılmadık bir romantik filmde görmek istiyorsa , Haydutlar en iyi seçenektir. Filmin çözünürlüğü şaşırtıcı ve ana üçlü birbirine çok iyi uyuyor. Ayrıca, ele aldığı konuya rağmen, Haydutlar mizahtan çekinmiyor, bu yüzden çoğunlukla iyi hissettiren bir film olarak karşımıza çıkıyor.

2 Kuşatma (1998)

Bruce Willis aksiyon filmlerinden payına düşeni aldı ama bu türde bile bazı çalışmaları hak ettiği kadar tanınmadı. Bir terörist saldırı dalgası New York'u vurduğunda, sorumluları yargılamak birkaç kişiye düşer.

Film gerilim ve aksiyon anlarıyla dolu ve genel olarak güçlü bir oyuncu kadrosuna sahip, başrollerinde Denzel Washington, Annette Bening ve tabii ki Ordu Generali William Devereaux rolüne ciddiyet ve ciddiyet getiren Bruce Willis var. Filmi Bruce Willis'in hayranları için daha da ilginç kılan şey, kahramanca bir rol oynamaması , bu da onu çalışmalarının çoğundan farklı kılıyor ve ona oyunculuk yelpazesinin ne kadar geniş olduğunu bir kez daha gösterme şansı veriyor.

1 Ayakta Kalan Son Adam (1996)

Karakterlerinin çoğunun sahip olduğu ortak özelliklerden biri, şansları onlara karşı olsa bile kazanabilmeleri ve günü kurtarabilmeleridir. Last Man Standing , Bruce Willis'in Teksas'ta küçük bir şehre giren ve çeteler ile polis arasındaki bir savaşın ortasında kalan gizemli bir yabancıyı canlandırdığı için bunu iyi bir şekilde kişileştiriyor.

Film seyircilerden pek fazla sevgi görmese de, Last Man Standing sadece Bruce Willis hayranlarının değil , filmin hikaye referansları ve yansımaları olarak 1960'ların ve 1970'lerin klasik westernlerini seven herkesin izlemesi gereken bir film. onları bir kereden fazla. Yönetmen Walter Hill daha önce aynı türden birçok film çekmişti ve Bruce Willis, kime güveneceğini bilmeyen ve sadece kendisine güvenebilen bir yabancı olarak inandırıcı derecede güçlü ve kararlı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.