Alex Garland'ın Yeni Filmi Erkekeler'in Konusu Herkesi Şaşırttı!

Alex Garland'ın Yeni Filmi Erkekeler'in Konusu Herkesi Şaşırttı!

Alex Garland'ın yeni filmi Men'in fragmanları bilim kurgudan uzaklaşıyor ve hem halk korkularını hem de dini korku türlerini araştırıyor.

Yaklaşan A24 korku filmi Men için yayınlanan fragmanlara dayanarak , yönetmen Alex Garland bilim kurgudan uzaklaşacak ve bunun yerine yeni bir tür keşfedecek gibi görünüyor. Alex Garland, Annihilation ve Ex Machina gibi eleştirmenlerce beğenilen birkaç bilim kurgu filmi yaptı ve bunlardan ikincisi 2010'ların en iyi bilim kurgu filmlerinden biri olarak kabul edildi . Bu filmler Garland'a varoluşsal temaları keşfetmek için bilimkurgu türündeki imgeleri ve mecazları kullanan bir yönetmen olarak ün kazandırdı. 2020'deki Devs şovunun bitiminden bu yana , izleyiciler vizyoner yazarın/yönetmenin bundan sonra ne yapacağını merak ediyor.

9 Şubat'ta, yeni korku/dram filmi Men'in ilk fragmanı yayınlandı, ardından 23 Mart'ta ikinci bir fragman yayınlandı. Fragmanlarda Harper (Jessi Buckley) adlı bir kadın, İngiltere'nin kırsal kesimlerine bir hastalıktan kurtulma girişiminde bulundu. trajik olay. Daha sonra, aynı yüzü (aktör Roy Kinnear'ınki) paylaşan birkaç erkekle karşı karşıya kaldığında, bilinmeyen bir güç tarafından takip edildiğini buldu. Garland'ın önceki filmleri gibi Men'in de yapımcılığını birçok ikonik korku filmine imza atan A24 üstleniyor.

jessie-buckley-in-men.webp

Fragman, Men'in bilimkurgudan ziyade dini halk korku unsurlarına odaklanarak Garland'ın diğer eserlerinden farklı olacağını gösteriyor. Alex Garland'ın diğer tüm çalışmaları muhteşem bilim kurgu görüntüleri içeriyor, Ex Machina filmi En İyi Orijinal Senaryo kategorisine aday gösterildi ve 88. Akademi Ödülleri'nde En İyi Görsel Efekt kategorisini kazandı. Ancak , Erkekler fragmanı robotlar veya uzaydan gelen ziyaretçiler gibi bilimkurgu görüntüleri sunmuyor ve bunun yerine korku uyandırmak için kırsal kesimin görüntülerini dini kalıntılarla birleştiriyor . İzleyiciler Alex Garland'dan inanılmaz bilim kurgu filmleri beklemeye başladı, Ex Machina komik olduğu için müjdelendirobotik ile ilgili bilim kurgu görüntülerini kullanarak , korkutucu ve düşündürücü. Erkekler , Garland'ın diğer türlerde de gelişebileceğini gösterme girişimi olabilir. Bir türü canlandırma ve yeniden tasavvur etme başarısı göz önüne alındığında, bu, izleyiciler için ciddi anlamda heyecan verici bir olasılık.

İncil görüntüleri, fragmanda Erkeklerin bilim kurgu korkularından ziyade daha fazla manevi korkuyla uğraşacağını ortaya koyan yinelenen bir görsel temadır . Örneğin, ağaçlardan düşen elmaların tekrar eden görsel motifleri vardır. Roy Kinnear'ın karakteri, Havva'nın Cennet Bahçesi'ndeki orijinal günahından kaçınarak onlara yasak meyve bile diyor. Ayrıca ilk fragmanın sonunda, filmin adının arkasında kıvranan bir kara yılan var. Bu muhtemelen Şeytan'ın Havva'yı cezbetmek için bir yılan gibi görünmesine bir göndermedir. Erkekler fragmanındaki görüntüler , Garland'ın dini korku geleneklerini bilim kurgu kurallarını çarpıttığı gibi çarpıtacağını gösteriyor. Anne gibi diğer korku filmleri! İncil tasvirleri ve metaforlar kullandıİzleyicileri korkutmak için, şimdi Alex Garland'ın kendine özgü manevi korku vizyonunu gösterme sırası.

Filmin kırsal kesiminde görülebilen çok az teknoloji olduğundan veya hiç teknoloji olmadığından, filmin İngiliz halk korku unsurlarını içermesi de muhtemeldir. Erkekler İngiliz kırsalında geçtiği ve yerel kasaba aynı yüzü paylaşan erkeklerle dolu olduğu için, erkeklerin genellikle İngilizlerde mevcut olan bir tema olan bir dışarıyla karşılaştıklarında küçük bir topluluğun nasıl tepki verdiğine tematik olarak yaklaşacaklardır. Halk Korkusu. Fragmandaki gerilimli müziğin altını çizdiği pastoral doğal görüntüler, The Wicker Man (1973) gibi ikonik İngiliz halk korku filmlerinde kullanılan teknikleri de hatırlatıyor. Son birkaç yılda halk korku türü büyüdü ve Erkeklermuhtemelen türe başka bir ikonik giriş olacak.

Elbette, Men fragmanı, nihayetinde bir bilim kurgu korku filmi olduğunu ortaya koyan görüntüleri saklayarak izleyiciyi kasıtlı olarak yanıltabilir. Ancak şu ana kadar fragmanda herhangi bir bilim kurgu imgesi veya mecazının bulunacağına dair bir belirti yok . Alex Garland, bilim kurgu alemlerinde ürkütücü temaları ve duygusal performansları yakalayabilen vizyoner bir yönetmen olduğunu kanıtladı, Men fragmanları , dini halk korku türü için aynı şeyi yapabileceğini ve yapacağını ima ediyor.

İlgili Haberler
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.